Amsterdam Uncorked 2025

Wijnbeurs voor professionals en consumenten

 

Op maandag 30 juni vindt er een nieuw dynamisch wijnevenement plaats in Postillion Hotel Amsterdam: Amsterdam Uncorked, een initiatief van Pitch PR. Overdag is er gelegenheid voor wijnprofessionals om 75 wijnmakers en merken te ontmoeten en ’s avonds mogen consumenten komen proeven. Op dit eendaagse event presenteren zowel gevestigde wijngebieden als opkomende wijnlanden hun wijnen aan importeurs, retailers, sommeliers, chefs, inkopers, journalisten en ’s avonds aan wijnliefhebbers.

Het event wordt feestelijk geopend door Master of Wine Cees van Casteren, waarna er een interessante panel discussie plaatsvindt over hoe kan het ook anders: wijn! Gedurende de dag zijn er diverse masterclasses te volgen voor wijnprofessionals. Het avondprogramma staat in het teken van ‘Best of Ribera del Duero’ onder leiding van wijnschrijver Harold Hamersma. Wijnliefhebbers kunnen drie korte masterclasses volgen maar ook meebeslissen met de Top 10 Best of Ribera del Duero doormiddel van een blind tasting.

Registratie geopend!   Inmiddels is de registratie voor Amsterdam Uncorked geopend en kunnen bezoekers zich aanmelden. Een bezoek aan Amsterdam Uncorked is voor wijnprofessionals gratis en kost voor consumenten slechts €10,00 euro. Dit bedrag is inclusief 4 muntjes waar de consument 4 proefglazen wijn voor krijgt. Aanmelden voor Amsterdam Uncorked is mogelijk via deze link.

Amsterdam Uncorked initiatief : Dit gloednieuwe initiatief van Pitch PR is ontstaan door de groeiende behoefte van gespecialiseerde en opkomende wijngebieden om hun wijnen in Nederland te presenteren. Anderzijds zijn de agenda’s van wijnprofessionals altijd erg vol door de vele proeverijen, initiatieven van importeurs en vakbeurzen. Vandaar dat we alle deelnemende regio’s en wijnlanden met elkaar bundelen om zo een win-win te creeëren voor zowel de wijnproducenten als de bezoekers. Er worden 150 bezoekers verwacht op Amsterdam Uncorked.

Programma en locatie

De eerste editie van Amsterdam Uncorked vindt plaats bij Postillion Hotel in Amsterdam, het programma ziet er als volgt uit: 11:00 – 18:00 uur – Wijnprofessionals (gratis entree) – 18:00 – 21:00 uur – Consumenten (€ 10,00 entree, maar krijgen hiervoor 4 muntjes t.w.v. €2,50 per stuk, die zij kunnen inwisselen voor 4 proefglazen wijn)

De volgende wijnlanden en wijnregio’s zijn te vinden op Amsterdam Uncorked: Alsace, Bordeaux, Wines of South Africa, Italië, maar ook 30 wijnproducenten uit Ribera del Duero, verschillende Moldavische wijnmakers, een aantal Nederlandse wijnmakers en nog veel meer!

Meer informatie is te vinden op Amsterdamuncorked.nl.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *