Les Années Folles – Antwerpen

Een herontdekking van culinaire finesse in het hart van Antwerpen

 

Les Années Folles nodigt culinaire liefhebbers uit om hun unieke gastronomische ervaring te (her)ontdekken in Antwerpen. Chef Gino Lemmens en zijn vrouw Katja Kulakova, sommelier en gastvrouw, verwelkomen hun gasten in een prachtig gerestaureerd herenhuis uit 1928. Dit karaktervolle pand, met invloeden van de art deco-stijl, ademt de sfeer van Les Années Folles, de “Roaring Twenties”, en biedt een ongeëvenaarde beleving waar huiselijkheid en culinaire verfijning elkaar ontmoeten.

Chef Gino Lemmens & Katia Kulakova

Het herenhuis straalt mystiek en elegantie uit met een bescheiden gevel en enkel de tekst “Ceci n’est pas un restaurant” bij de deurbel, een speelse verwijzing die de nieuwsgierigheid van bezoekers prikkelt. Wie de drempel overgaat, betreedt geen traditioneel restaurant maar een culinaire woonst waar gastronomie en de charme van de roaring twenties samenkomen in een intieme sfeer.

De keuken van Gino Lemmens: finesse, kruiden en verrassingen

De keuken van chef Gino Lemmens is een weerspiegeling van zijn passie voor pure smaken, zijn oog voor detail en zijn creatieve gebruik van kruiden. “Ik gebruik kruiden om gerechten een nieuwe dimensie te geven,” vertelt Gino. “Elke smaak moet bijdragen aan het geheel, en kruiden helpen me om net dat element van verrassing toe te voegen.” Met finesse speelt hij met smaaknuances en texturen, waardoor elk gerecht een beleving op zich wordt.

“Kruiden zijn geen versiering; ze zijn een verlengstuk van het gerecht. Elk kruid dat ik gebruik, voegt een laag van verfijning en verrassing toe. Ze maken het verschil tussen goed en memorabel.” – Gino Lemmens

De herfst en de winter zijn Gino’s favoriete seizoenen, omdat deze een overvloed aan seizoenproducten bieden die hem inspireren: paddenstoelen, wild en andere rijke ingrediënten. “De herfst en winter voelen als een speeltuin,” zegt hij, “met zoveel mogelijkheden om gerechten te creëren die warmte en comfort bieden, maar toch verfijnd blijven.”

Verrassingsmenu en à la Carte: Een culinaire beleving

Les Années Folles biedt gasten de keuze tussen een verrassingsmenu en een uitgebreide à-la-carte optie. Elk gerecht wordt dagvers en volledig à la minute bereid, zonder toegevingen te doen aan kwaliteit of smaak. Gino combineert klassieke kooktechnieken met moderne smaaknuances, geïnspireerd door lokale en seizoensgebonden producten. Zijn aanpak garandeert een culinaire ervaring die zowel vertrouwd als vernieuwend is.

De keukenstijl van Gino weerspiegelt zijn toewijding aan duurzaamheid en zijn filosofie van nose-to-tail cooking, waarbij elk deel van het product wordt benut. Deze benadering sluit aan bij zijn lidmaatschap bij de North Sea Chefs, waarmee hij zich inzet voor het gebruik van lokaal gevangen vis en ingrediënten van de hoogste kwaliteit. Daarnaast werkt Les Années Folles nauw samen met lokale boeren, wat de toewijding aan duurzame en ethisch verantwoorde producten verder versterkt.

“Ik werk alleen met producten die echt iets vertellen, of het nu vis van Belgische vissers is of groenten van lokale boeren. Je moet de basis respecteren; zonder goed product kun je geen goed gerecht maken.” – Gino Lemmens

Een selectie van Europese wijnen

De wijnkaart, samengesteld door Katja Kulakova, omvat ongeveer 200 referenties. Van gerenommeerde namen tot ontdekkingen uit minder bekende regio’s, de kaart biedt een zorgvuldig geselecteerd aanbod dat naadloos aansluit bij de keuken van Gino. Katja’s passie voor wijn en haar kennis van smaakcombinaties tillen de ervaring naar een hoger niveau.

Les Années Folles – Generaal Lemanstraat 31 – 2018 Antwerpen – tel 03-216 33 03- www.lesanneesfolles.be

Illustraties sam de bakker

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *