Samenwerking toont hoe koffie mee de identiteit van een restaurant bepaalt. In zijn nieuwe restaurant Lago, dat centraal staat in het televisieprogramma ‘Een restaurant in 100 dagen’, serveert tv-kok Loïc Van Impe voortaan een exclusieve koffieblend die hij samen met Onan Coffee & Tea ontwikkelde. De koffie werd volledig op maat samengesteld voor Lago en is nergens anders verkrijgbaar.
De samenwerking gaat verder dan een klassieke keuze voor restaurantkoffie. Ze illustreert hoe koffie vandaag steeds vaker deel uitmaakt van het totaalverhaal van een horecazaak net zoals wijn, interieur en keukenstijl. Met dit project wil Onan Coffee & Tea bovendien aantonen dat ook andere restaurants kunnen kiezen voor een eigen signature blend die aansluit bij hun concept en cliënteel.
“Heel wat restaurants besteden veel aandacht aan hun menu en wijnkaart, maar eindigen met een vrij anonieme koffie,” zegt Hans Onan, oprichter en CEO van Onan Coffee & Tea. “Terwijl koffie vaak het laatste is wat gasten proeven en onthouden. Een eigen blend geeft dat moment extra karakter en draagt bij aan een onvergetelijke totaalbeleving”
Een blend op maat van Lago
Voor Loïc Van Impe maakte de zoektocht naar de juiste koffie integraal deel uit van de opstart van Lago. In het televisieprogramma benadrukt hij hoe belangrijk transparantie, lokale verankering en eerlijke productie voor hem zijn. “Ik zocht een koffie die zowel ethisch correct is als perfect past bij mijn smaak,” vertelt hij in ‘Een restaurant in 100 dagen’. “Bij Onan werken ze met Direct Trade, dus rechtstreeks met de boeren, zonder tussenpersonen. Zo weet je precies waar het geld naartoe gaat. Dat soort keuzes vind ik essentieel voor wat ik met Lago wil neerzetten.”
De uiteindelijke Lago Blend werd samen met Loïc Van Impe ontwikkeld en opgebouwd rond drie bijzondere koffies. Het resultaat is een uitgesproken maar toegankelijke blend met een krachtig, rond en gastronomisch profiel. De samenstelling bestaat uit drie verschillende koffiesoorten: een Braziliaanse Coffea arabica uit een privélot van Fazenda Arema; een Indische Coffea canephora van Palthope Estate in India en een zeldzame Coffea liberica van Palthope Estate in India.
“Vooral die laatste maakt de blend uitzonderlijk. Coffea liberica is wereldwijd nauwelijks commercieel beschikbaar en staat bekend om zijn uitgesproken aromatische complexiteit. Door een specifieke fermentatiemethode ontwikkelt deze koffie diepe, atypische smaaktonen die je zelden in klassieke blends vindt,” voegt Hans Onan toe.
De Lago Blend levert een volle body op met toetsen van donkere karamel en dadel, subtiele umami-accenten en een gebalanceerde aciditeit. “Je proeft meteen dat dit geen standaardkoffie is,” zegt Loïc Van Impe. “Ik wilde iets serveren dat mensen nog niet eerder geproefd hebben.”
Van Tervuren tot India: koffie met een verhaal
De samenwerking weerspiegelt ook de filosofie waar Onan Coffee & Tea al meer dan twintig jaar op inzet: Direct Trade. Daarbij werkt de Leuvense brander rechtstreeks samen met koffieboeren, zonder klassieke tussenschakels. Dat zorgt voor meer transparantie, hogere kwaliteit en eerlijke vergoedingen.
Leuk weetje: de Braziliaanse Coffea arabica in de Lago Blend komt van Fazenda Arema, een plantage van Martine, opgegroeid in Tervuren, en haar Braziliaanse echtgenoot Euller. Zo krijgt de Lago’s blend toch nog een lokale toets. De andere koffies zijn afkomstig van Palthope Estate in India, de plantage van Deepak Chengappa, met wie Onan al jaren samenwerkt. “Als wij zeggen dat we weten van welk veld een koffie komt, dan is dat letterlijk,” zegt Hans Onan. “Die transparantie wordt steeds belangrijker, zeker voor chefs die bewust met hun producten omgaan.”
Koffie als culinair sluitstuk
Waar wijn al langer een vaste rol speelt in de gastronomische beleving, groeit ook de aandacht voor koffie als volwaardig onderdeel van die ervaring. Volgens Onan Coffee & Tea zoeken steeds meer restaurants naar manieren om zich ook op dat vlak te onderscheiden.
Met de Lago Blend willen Loïc Van Impe en Onan tonen dat een gepersonaliseerde koffie perfect kan aansluiten bij het karakter van een restaurant, zonder in te boeten aan toegankelijkheid. “De uitdaging was om een koffie te maken met karakter, maar die tegelijk breed aanspreekt,” legt Hans Onan uit. “Loïc wilde iets unieks, maar wel een koffie waar zowel de kenner als iemand die gewoon van een goede kop koffie houdt van kan genieten.” De exclusieve Lago Blend is verkrijgbaar bij Lago. Beelden Wingman agency & Onan
Openingsuren Warande 1, Tervuren 3080 België
Eerlijke, toegankelijke keuken met respect voor de producent en het mooiste zicht van Tervuren. De keuken is open voor kleine versnaperingen op terras van 12:00 – 16:30 en van 18:00 – 21:00. De volledige kaart wordt in het restaurant aangeboden. Lunch en diner op woensdag, donderdag en vrijdag. Diner op zaterdag en zondag.Open van 10:00 tot 22:00. Maandag en dinsdag gesloten

