EEN NIEUWE STANDAARD IN COSMOPOLITISCH DINEREN IN ANTWERPEN
Cella viert haar eerste verjaardag! Cella Restaurant & Bar werd opgericht als antwoord op de tijdelijke sluiting van Het Pomphuis wegens de Oosterweelwerken. Chef Christophe De Koninckx, die eerder de keuken van Het Pomphuis leidde, maakte mee de overstap naar Cella en werkte er een nieuw menu en culinaire visie uit. Gelegen aan het Kattendijkdok op het Eilandje, heeft Cella zich snel gevestigd als een vaste waarde in de Antwerpse gastronomie. Met een doordacht interieur, een verfijnde keuken en een bar die een bestemming op zich is, biedt Cella een dining experience met internationale allure – zonder in te boeten op warmte en intimiteit & gastvrijheid. De familie Dieltjens, die ook brasserie The Bistro en Grand Café Horta uitbaat, staat aan de basis van dit nieuwe hoofdstuk.
Grootse ruimte, intieme sfeer
Cella is gehuisvest in een voormalige loods, die volledig werd getransformeerd tot een elegant restaurant met een industriële esthetiek. De royale ruimte wordt verzacht door een doordacht interieurontwerp waarin licht, tactiele materialen en uitgekiende akoestiek zorgen voor een intieme beleving. Gasten dineren in een sfeervolle setting, waar warme verlichting en muziek van de ‘MoodJay’ Stefan Vranckx bijdragen aan de levendige, maar ontspannen ambiance. Cella omschrijft hun muziekstijl liefst als ‘Deep lounge with a touch of jazz’, passend bij de warmte van het interieur.
(Cella = ‘opslagplaats’ in Latijn en in Griekse tijd de naam voor de ‘box-in-box- ruimte binnen een tempel waar het godsbeeld stond.)
Drie werelden onder één dak
Cella bestaat uit drie complementaire zones. De bar vormt de eerste kennismaking, een plek waar signature cocktails en een zorgvuldig geselecteerde wijnkaart de toon zetten. Het restaurant biedt een open zicht op de keuken en aan de andere zijde op het Kattendijkdok, met als blikvanger de op maat gemaakte houtskoolgrill. Voor wie meer exclusiviteit zoekt, is er de private dining room tot 30 personen: een afgesloten ruimte achter glas, die verbonden blijft met het restaurant terwijl gasten in alle discretie genieten.
Panoramisch terras met het beste zicht op het Eilandje
Buiten strekt zich een ruim terras uit, met het meest adembenemende zicht op de Antwerpse dokken en de skyline van de stad. Met de ondergaande zon als decor belooft het terras een van de meest gewilde plekken in Antwerpen te worden om te aperitieven of uitgebreid te tafelen.
Een keuken met klassieke finesse en kosmopolitische invloeden
Onder leiding van chef Christophe De Koninckx brengt Cella een keuken waarin klassieke Franse technieken samensmelten met kosmopolitische finesse. De kaart is compact, maar doordacht: gamba op brioche met miso-aubergine, oesters in drie verschillende bereidingen (ponzu & wagyu, guave & zoete aardappel, zalm & peer), en als hoofdgerechten Anjou duif met knolselder, raap en wortel, of roggevleugel met kappertjes, bruine boter en puree. De côte à l’os, wagyu en entrecote worden geserveerd met groene asperges & bimi of kropsla, frietjes of Pont Neuf en een keuze uit pepersaus, bordelaise, béarnaise of choron. Bij de voorgerechten kan een supplement kaviaar besteld worden.
Op de dessertkaart: huisgemaakt roomijs om te delen met garnituur (vanille, pistache of Snickers-ijs), crème brûlée met witte chocolade en citroen, en een semifreddo van amarena, pistache en ananas. Er zijn ook zoete dessertwijnen en dessertsake zoals umeshu, terwijl de wijnkaart enkele premium sakes bevat. Daarnaast biedt Cella een uitgebreide theekaart, van witte, groene en zwarte thee tot milky oolong en honey black.
Een wijnkaart voor kenners en ontdekkers
De wijnselectie wordt gepresenteerd in een grote glazen walk-in wijnklimaatkast, een opvallende eyecatcher bij het binnenwandelen van het restaurant. Cella schenkt Billecart-Salmon als huischampagne en biedt daarnaast ‘magnums’, eigenlijk Jéroboamformaat (3 liter) van Opus One. De kaart brengt een uitgebalanceerde selectie met zowel gerenommeerde klassiekers als verrassende ontdekkingen. Het aanbod is zorgvuldig samengesteld om zowel de kenner als de nieuwsgierige genieter te bekoren. Daarnaast bevat de kaart een aantal premium sakes, die niet meer kunnen ontbreken op een drankenkaart voor fijnproevers.
Barbites, cocktails en premium sakes
In de bar geldt een apart menu met verfijnde barbites: Secreto 07 charcuterie, rundskroketjes met Tierenteyn-mosterd, toro tartaar op brioche en ook oesters. De cocktailkaart biedt een mix van klassiekers, huiscreaties en alcoholvrije opties. Onder de specials een cardamom penicillin en een bergamot & dille cocktail met Grey Goose vodka, yuzu, kaffir lime en lemongrass.
Na een jaar is Cella niet langer een nieuwkomer, maar een gevestigde waarde in Antwerpen. Met een scherp oog voor detail, een sterk team en een duidelijke visie heeft het restaurant in korte tijd een reputatie opgebouwd als een plek waar gastronomie, gastvrijheid en sfeer naadloos samenkomen.
PRAKTISCH
Locatie: Cella Restaurant & Bar – Kattendijkdok-Oostkaai 21B – 2000 Antwerpen
Openingsuren:
Restaurant: Lunch maandag — vrijdag: 12u — 14u30 – Diner maandag — donderdag: 18u — 21u – Diner vrijdag & zaterdag: 18u — 21u30
Bar : Maandag — vrijdag: 11u30 — 23u – Zaterdag: 17u—23u
Barfood & desserts zijn doorlopend verkrijgbaar. www.cella.be