Champagne Chassenay d’Arce

belangrijke speler aan de Côte des Bar

 

Een reis door de Côte des Bar: aanbod wijntoerisme 2025

Chassenay d’Arce innoveert om bezoekers een nieuwe manier te bieden om het champagne proeven te ontdekken of te herontdekken.  Het huis biedt een programma van rondleidingen en gastronomische breaks – te voet of in een gyro-pod – en organiseert maandelijks evenementen, zoals openluchttheater, wellnesswandelingen, doe-het-zelfworkshops en afterworks, om de waarden, de champagnes en hun wortels in de lokale omgeving beter bekend te maken. Dit zijn slechts enkele van de initiatieven om hun stichtende waarden en engagement voor het milieu in de verf te zetten.

“RENDEZ-VOUS CHEZ NOUS

Nodig klanten, inwoners of toeristen uit zoals wij onze familie en vrienden zouden uitnodigen. Moedig hen aan om een authentiek wijnbouwershuis te ontdekken in het hart van een van de vier wijnbouw subregio’s van de Champagne. Sinds september 2023 is het ook voor bedrijven mogelijk om seminaries, bedrijfsvergaderingen of opleidingen te organiseren in het Maison de Vignerons: er zijn drie zalen beschikbaar. Lunch in de wijngaard of in onze kelder, met verschillende mogelijkheden en toegang tot onze volledige activiteitencatalogus.

DEEL DE CHASSENAY ERVARING:

De ontvankelijke

PIQUE NIQUE: Een gastronomische onderbreking in het hart van de wijngaarden, geniet van het landschap terwijl je de gerechten en hun champagne combineert. Duur: 2u – Van 4 tot 15 personen – Prijs: 42€ / persoon

LOCAL LUNCH: Deel met familie of vrienden een driegangenmenu in de gewelfde kelders, in combinatie met drie van hun cuvées. Duur: 3 uur. Minimaal 2 deelnemers. Prijs: 69€ / persoon

GASTRONOMIE MENU: Dompel jezelf onder in hun Saint Vincent kelder en deel een smakelijk viergangenmenu in combinatie met de vintage champagnes. Duur: 3 uur. Minimaal 2 deelnemers. Prijs: € 81 / persoon

De fabrieken:

DE FABRIQUE À SOUVENIRS: Verken en ontdek in gezelschap van een wijnmaker de kelders alvorens 3 van onze champagnes te proeven. Duur: 2 uur om 10 uur of 14 uur. Van 4 tot 15 personen. Prijs: €10/persoon

DE FABRIQUE DES SENS: Duik in de geheimen van hun kelders met een wijnbouwer van het huis en prikkel je smaakpapillen met een combinatie van 3 lokale hapjes en het assortiment Les Caractères. Duur: 2 uur om 10u of 14u. Van 4 tot 15 personen – Prijs: €20 / persoon

CUSTOM MADE: Creëer samen met hun teams het Chassenay avontuur dat bij je past: kaarsenworkshop, ontspannende wandeling in de wijngaarden, ontdekking van de engyropod wijngaard… Duur: 2 tot 4 uur. Van 4 tot 15 personen. Prijs: op aanvraag

Een ontmoetingsplaats om je onder te dompelen in de wereld van het wijnhuis:

In de kelders uit de 19e eeuw nodigt Maison Chassenay d’Arce u uit voor een tijdloze pauze. Geleid door de wijnmakers en de mannen en vrouwen die het huis dagelijks tot leven brengen, delen bezoekers een zeldzaam moment van overdracht, uitwisseling en emotie. Een zintuiglijke en diep menselijke reis, natuurlijk onderbroken door een gezellige proeverij.

De champagnes van Chassenay d’Arce zijn verkrijgbaar in de boetiek: – van januari tot maart van maandag tot vrijdag van 9 tot 12 uur en van 14 tot 17.30 uur. April tot december van dinsdag tot vrijdag van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.30, zaterdag van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 18.00.

CHASSENAY D’ARCE IN HET KORT

Chassenay d’Arce, een Maison de Vignerons werd opgericht in 1956, momenteel verenigt het 130 wijnbouwfamilies die 315 hectare wijngaarden bewerken, verspreid over 16 dorpen. De wijnen worden verkocht in de traditionele wijnhandel in Frankrijk en voor de export naar een dertigtal landen.

Vandaag de dag is 7,7 hectare wijnstokken biologisch gecertificeerd, 71% van de wijngaarden is Vignerons Engagés gecertificeerd en 48% HVE-Haute Valeur Environnementale en VDC-Viticulture Durable en Champagne, de twee milieucertificeringsnormen. Chassenay d’Arce onderneemt actie en vanaf eind 2023 werden nieuwe initiatieven op het gebied van ecodesign toegepast: kortere doppen om de fles visueel te verfijnen. Alle flessen worden gedistribueerd in 100% gerecycled kraftkarton, gemerkt met een kleur op basis van inkt op water en bestaande uit een enkele scheidingswand om het afvalvolume te verminderen.

Het Huis heeft aangekondigd dat het zijn champagneflessen niet langer in dozen zal verkopen, met uitzondering van de topklasse cuvées Les Confidentielles, die hun dozen zullen behouden, gemaakt van één enkel materiaal dat 100% recycleerbaar en herbruikbaar is. Een andere uitzondering is Ratafia Champenois.