Le Corbier – Brussel

Restaurant Le Corbier is een mysterieuze en magische plek, gelegen op een steenworp afstand van de Zavel. Dit iconische restaurant, in een voorouderlijke kelder, dat talloze beroemdheden die Brussel bezochten heeft mogen verwelkomen, is nu in handen van het jonge ondernemerskoppel Arnaud le Grelle en Delphine Roberti de Winghe. Al sinds hun eerste ontmoeting met deze bijzondere locatie werden zij op slag verliefd op de unieke sfeer. Ze hebben met succes de geest en het karakter van het restaurant weten te behouden. Terwijl de historische bakstenen, oude balken en de open haard nog steeds de ruimte sieren, brengt een grote lichtkoepel een nieuwe energie in het 130 m² grote interieur. De gevel, nu uitgevoerd in een opvallend jadegroen, zorgt ervoor dat Le Corbier niet onopgemerkt blijft.

Arnaud en Delphine haalden er hun vriend Gerald Watelet bij om het interieur voor zijn rekening te nemen. Hij vertaalde zijn visie naar een prachtige paradox : het verleden behouden, terwijl alles vernieuwd wordt. Ver verwijderd van de grillen van de mode, maakt Gerald Watelet van dit restaurant  een comfortabele, gezellige en  elegante plek. “Elke kleur, elk materiaal, elk servies, van de verlichting tot aan de menukaart en de gevel… alles is zorgvuldig gekozen om een authentieke levensstijl te weerspiegelen.” Fluweel bekleedt de banken, reliëfbehang siert de muren, het tapijt dempt het geluid, terwijl wit damasten tafellinnen, zilverwerk en gegraveerde glazen discreet luxe uitstralen. Voor de liefhebbers roept de rokerskamer herinneringen op aan de geheime speakeasy’s van weleer.

Kortom, Le Corbier is een unieke, epicuristische plek die alle zintuigen prikkelt en een nieuw hoofdstuk toevoegt aan het verhaal van deze iconische locatie. Een bezoek aan Le Corbier zal zonder twijfel een onvergetelijke herinnering achterlaten. De drie hoofdrolspelers Arnaud, Delphine en Gerald loopt men er regelmatig in de zaal tegen het lijf.

Na de grondige renovatie en heropening eind 2024, biedt het restaurant nu ook een sterk gepersonaliseerd terras met 18 zitplaatsen. Deze buitenruimte verlengt de elegante en intieme sfeer die het etablissement kenmerkt, en biedt tegelijk een aangenaam alternatief in openlucht voor de klanten.

Het terras is rijkelijk beplant en neemt de kleurcodes van de gevel over (jadegroen, zwart en wit). Het is uitgerust met stoelen in gevlochten Parijse bistrostijl. De service en de tafelindeling zijn identiek aan die binnen: witte tafellakens, gegraveerd zilverwerk en wit servies met blauwe rand.

Met het terras wil Le Corbier de traditie van gastvrijheid en tafelplezier verder verruimen. Ook hier biedt het restaurant  een keuken die draait om kwaliteitsproducten, gegrild vlees en seizoengerechten, geserveerd in een discrete en gezellige sfeer.

Bij de officiële opening van het terras genoten we alvast van gegrilde gamba’s met slaatje, beurre mousseux van yuzu en gekonfijte kerstomaatjes, een keurig en romige huisgemaakte gazpacho met heerlijke krokantjes en fijne tomaatkubusjes.

De rundscarpaccio was rijkelijk gegarnieerd met pijnboompitten en truffelolie en decoratief kaaskoekje en werd vergezeld door een kommetje mooi krokante en goudgele frietjes, gewoonweg overheerlijk. De maaltijd werd, net als de inleidende presentatie in de indrukwekkende restaurantkelder, volledig ondersteund door het Belgische wijnhuis Ry d’Argent. De uitbaters willen in de toekomst dit lokaal accent verder uitbouwen, na het zomerreces krijgen ook andere lokale leveranciers extra aandacht.

Restaurant Le Corbier werd eveneens opgenomen in de nieuwe lijst van Brusselicious-restaurants die recent door Visit Brussels werd gepubliceerd.

Le Corbier – Miniemenstraat 51  – 1000 Brussel – tel 02-705 5995- www.lecorbier.be  – openingsuren : dinsdag tot zaterdag 19 tot 23 uur met 2 services, een eerste vanaf 19 uur, de 2de vanaf 21u30.

Culinaire commentaren;

Tasted4you:  intiem, elegant en sfeervol restaurant, mooi terras. Rijkelijke en smaakvolle keuken met op hout gegrilde specialiteiten. De exclusieve kelderruimtes bieden een unieke sfeer en ervaring, in de rookkamer kan men rustig nagenieten van een succulente maaltijd.

GaultMillau: 13/ 20 – 2 mutsen: Niet ver van de Zavel kreeg dit Brussels instituut een volledige make-over. Aan de basis ligt het koppel Arnaud le Grelle en Delphine Roberti de Winghe en Gérald Watelet die het interieur voor zijn rekening nam, een mix van oud en nieuw met veel vintage. De zitbanken in velours, de sfeervolle verlichting en fraaie tafelschikking stralen elegantie en comfort uit. De chef brengt een keuken waarin grillspecialiteiten op houtskool en uitzonderlijke producten centraal staan.