Taste France lanceert wedstrijd beste Comté^kroket

Taste France lanceert in Brussel een culinaire wedstrijd rond Comté AOP, in samenwerking met Brussels’ Kitchen. Van 14 tot en met 28 oktober 2026 presenteren vijftien Brusselse restaurants hun eigen interpretatie van de Comté kroket. Het publiek wordt uitgenodigd om de verschillende creaties te ontdekken en te stemmen op zijn favoriete recept. De winnaar mag zich tijdens een prijsuitreiking die begin november plaatsvindt, een jaar lang de « Beste Comté-kroket 2026 » noemen.

De kroket is een van de grote klassiekers van de Belgische gastronomie. Met deze wedstrijd brengt Comté AOP een eerbetoon aan deze Belgische specialiteit en zet het de knowhow van de Brusselse restauranthouders en hun culinaire creativiteit in de kijker.

Comté is alomtegenwoordig op kaasplanken en in tal van alledaagse recepten, maar maakt nu ook zijn intrede in een van de iconische gerechten van het Belgische gastronomische erfgoed. Tijdens de hele wedstrijd kunnen liefhebbers van gastronomie bij de deelnemende restaurants terecht om de verschillende creaties te proeven en op hun favoriete kroket te stemmen.

Een mooie manier om Comté AOP vanuit een nieuw perspectief te ontdekken, aan de hand van recepten die speciaal voor deze gelegenheid door Brusselse chefs werden bedacht. Texturen, rijpingsstadia en smaakcombinaties staan centraal in deze creaties, die de rijkdom en diversiteit van Comté in de verf zetten.

Comté AOP wordt geproduceerd in het Jura massief en is een kaas waarvan de aroma’s evolueren naarmate hij verder rijpt. Deze smaakdiversiteit, van fruitige en melkachtige toetsen tot meer intense smaken, biedt chefs een bijzonder rijk creatief speelveld.

Belgische kroketten en Comté AOP: een smaakvolle ontmoeting

Ook liefhebbers van kroketten hebben er alle belang bij om deel te nemen. Na afloop van de wedstrijd worden drie personen geselecteerd uit de deelnemers die hun stem hebben uitgebracht. Zij winnen een uitnodiging voor de prijsuitreiking, die plaatsvindt in het winnende restaurant. De avond wordt een gezellige en smaakvolle aperitiefavond, volledig in het teken van Comté AOP.

Op het programma: bijzondere ontmoetingen, een kennismaking met de verschillende rijpingsstadia, een begeleide degustatie en natuurlijk de kans om de kroket te proeven die werd uitgeroepen tot beste recept van de wedstrijd. Een unieke gelegenheid om de rijkdom en diversiteit van deze iconische kaas uit de Franse Jura te ontdekken én samen het winnende recept te vieren.

Om op zoek te gaan naar de beste adressen in Brussel, gaat Comté AOP dit jaar een samenwerking aan met Brussels’ Kitchen, een gevestigde waarde in het Brusselse gastronomische landschap. Samen selecteerden ze vijftien restaurants die de uitdaging aangaan. De wedstrijd wordt gedragen door Taste France, een programma ter promotie van Franse landbouw- en voedingsproducten. Taste France ondersteunt zo de Interprofession du Comté bij het promoten van de appellation en de knowhow erachter in België. Meer informatie op TasteFrance.com/fr.

Het principe is eenvoudig: na het proeven worden klanten uitgenodigd om op comte.be te stemmen voor hun favoriete kroket. Na afloop van de stemming krijgt het restaurant met de meeste stemmen de titel van « Beste Comté kroket 2026 » tijdens een prijsuitreiking die begin november in Brussel wordt georganiseerd.

Een exclusieve avond voor de winnaars

Een unieke samenwerking, eerst proeven… en dan stemmen.  Wedstrijd: van 14 tem 28 oktober 2026 $ Concept: 15 partnerrestaurants in Brussel en omgeving creëren elk hun eigen, originele Comté-kroket. Stemmen: na het proeven online via www.comte.be

Ontdek hier de lijst met deelnemende restaurants aan de wedstrijd:

Titulus – Waversesteenweg 167A, 1050 Elsene; Batch – Waterloosesteenweg 559, 1050 Elsene;Grabuge – Waterloosesteenweg 179, 1060 Sint-Gillis; Racines – Elsense Steenweg 353, 1050 Elsene; Journal – Orbanlaan 231, 1150 Sint-Pieters-Woluwe; Le 203 – Waterloosesteenweg 203, 1060 Sint-Gillis; Au Repos de la Montagne – Sint-Jobsberg 39, 1180 Ukkel; Miranda – Edelknaapstraat 38, 1050 Elsene; Le Tournant – Waversesteenweg 168, 1050 Elsene; Le Guépard – Waterleidingsstraat 76, 1050 Elsene; Frank.- Prinsenstraat 14, 1000 Brussel; Karma Kitchen – Oude Graanmarkt 6, 1000 Brussel; Café des Minimes – Minimenstraat 60, 1000 Brussel; Chez Jacky – Edelknaapstraat 79, 1050 Elsene; Bombay BBQ – Elsense Steenweg 280, 1050 Elsene

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *